Owijarka Automatyczna Autowrap

Opis produktu
Owijarka Automatyczna Autowrap

Palety odbierane są automatycznie z ciągu technologicznego i transportowane za pomocą przenośników zintegrowanych z urządzeniem. Ich ilość ściśle zależy od układu linii. Urządzenia owija paletę zadanym pro- gramem. Po skończeniu owijania folia jest automatycznie odcinana i dogrzewana tak by uniemożliwić jej odwinięcie. Opcjonalnie możliwa jest praca z modułem zabezpieczającym ładunek od góry. W tym przypadku po owinięciu palety wózek z folią zatrzymuje się w pozycji górnej po czym w module przykrywania odcinana jest folia według zadanej wcześniej długości. Po przykryciu ładunku następuje dowinięcie, które gwarantuje pełne zabezpieczenie ładunku od góry jak i po zewnętrznych bocznych stronach. Po skończeniu cyklu po wyjeździe ze strefy bezpieczeństwa paleta jest gotowa do odbioru.

Właściwości i możliwości

 • Pełna automatyzacja procesu
 • Odczyt wysokości palety przez fotokomórkę
 • Program owijania w górę i dół palety, lub tylko góra, tylko dół
 • Regulacja wysokości rozpoczęcia i zakończenia pracy sań z folią
 • Diagnostyczny wyświetlacz kontroli pracy
 • Regulowana ilość owinięć u góry i dołu palety
 • Program dodatkowego owijania (zwiększanie stabilności)
 • Cykl dodatkowego krycia (zabezpieczanie przed deszczem)
 • Indywidualna pamięć czterech rodzajów cykli pracy

System sterowania

Nowoczesny interfejs HMI (Human Machine Interface) człowiek – maszyna w skład, którego wchodzi TOUCH PANEL o przekątnej 5,7″ cala zapewnia operatorowi optymalne możliwości sterowania maszyną. Zastosowanie panelu pozwoliło osiągnąć zwartą i funkcjonalną całość. W zaimplementowanej wizualizacji zrezygnowano z opisów tekstowych na rzecz przejrzystych ikon i rysunków odpowiadających funkcjom spełnianym przez dane komponenty wizualizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator w sposób organoleptyczny poznaje i uczy się sterowania maszyną. W skład wizualizacji wchodzą ekrany umożliwiające zadawanie wartości poszczególnym parametrom (np. prędkość owijania, rozciąg folii itp.) jak również ekrany zwracające informacje o maszynie np. zdarzenia, alarmy, statusy, itp. Dodatkowo interfejs jest wyposażony w edytor receptur, który umożliwia skonfigurowanie i zapisanie w pamięci sterownika programów pracy maszyny. Umożliwia to szybką parametryzację maszyny bez konieczności ponownego ustawiania poszczególnych parametrów. Dostęp do zmiany parametrów w programie może być chroniony hasłem uniemożliwiając tym samym przypadkową modyfikację programu.

Opcja Top Inside

Dodatkowo linia owijająca może być wyposażona w mechanizm nakładania foliowej płachty na owijany ładunek w celu zabezpieczenia przed zagrożeniami środowiskowymi tj. woda, wilgoć, kurz. Układ automatycznie odmierza, odcina i nakłada płachtę folii w odpowiednim momencie. Następnie linia owijająca kończy cykl owijania ładunku szczelnie zabezpieczając owijany produkt. Urządzenie komunikuje się z linią owijającą zapewniając bezpieczeństwo i niezawodność działania.

Multimedia

Zapytanie ofertowe


  Szybki kontakt