Półautomatyczne owijarki serii OW2

Owijarki palet OW2 są przeznaczone do owijania rozciągliwą folią (stretch) ze wstępnym regulowanym rozciągiem od 100 do 300% lub bez wstępnego rozciągu wszelkiego rodzaju ładunków na paletach. Folia zabezpiecza ładunek przed zabrudzeniem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Pozwala jednocześnie na łatwą kontrolę wzrokową stanu ładunku i jego identyfikację.
Konfigurator

Opcje

NAJAZD

Metalowy najazd umożliwia łatwy transport palet z ładunkiem na obrotnicę i z powrotem wózkiem paletowym. Istnieje możliwość ustawienia najazdu w dowolnym miejscu po obwodzie obrotnicy owijarki.

Najazd O
Najazd E
Typ A
TYP A

to podstawowy układ wstępnego mechanicznego rozciągu folii odbywającego się pomiędzy rolką wydającą a ładunkiem. Realizowany przy pomocy mechanicznego hamulca ciernego z możliwością regulacji siły tarcia.

Typ B
TYP B

to podstawowy układ wstępnego mechanicznego rozciągu folii odbywającego się pomiędzy rolką wydającą a ładunkiem. Realizowany przy pomocy mechanicznego hamulca ciernego z możliwością regulacji siły tarcia. Wymiana rolki folii odbywa się bez konieczności ponownej regulacji wartości zadanego rozciągu, a skala na pokrętle pozwala na jego dostosowanie do różnych ładunków.

Typ A
TYP C

to wstępny, zmotoryzowany, jednosilnikowy układ, który umożliwia stały rozciąg folii na poziomie 200%. Rozciągnięcie folii odbywa się wewnątrz głowicy pomiędzy dwoma ogumowanymi rolkami co pozwala na zastosowanie folii już rozciągniętej, szczególnie przydatnej do pakowania produktów delikatnych, łatwo ulegających deformacji. Istnieje możliwość uzyskania dodatkowego rozciągu pomiędzy rolką wydającą a ładunkiem.

Typ B
TYP D

to wstępny, zmotoryzowany, dwusilnikowy układ rozciągu folii, który umożliwia regulowany rozciąg folii na poziomie do 300%. Rozciągnięcie folii odbywa się wewnątrz głowicy pomiędzy dwoma ogumowanymi rolkami, co umożliwia zastosowanie folii już rozciągniętej, szczególnie przydatnej do pakowania produktów delikatnych, łatwo ulegających deformacji. Istnieje możliwość uzyskania dodatkowego rozciągu pomiędzy rolką wydającą a ładunkiem.

FORMA WPUSTOWA

Metalowa forma wpustowa możliwia zatopienie konstrukcji podstawy owijarki w podłoże. Dzięki temu powierzchnia stołu obrotowego jest na równi z powierzchnią podłoża. Takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowy transport palet.

Forma Wpustowa
MASZT +

Wydłużenie masztu umożliwiające owijanie palet do wysokości 2700 lub 3000 mm.

Maszt +
Forma Wpustowa
DOCISK

Elektromechaniczny docisk służy jako asekuracja podczas owijania niestabilnych ładunków, które na skutek oddziaływania siły odśrodkowej mogą zsunąć się z palety. Docisk przytrzymuje paletę od góry. Siła docisku skierowana jest w kierunku obrotnicy. Sterowanie dociskiem odbywa się automatycznie. Istnieje również możliwość wyłączenia opcji pracy z dociskiem. Zakres działania docisku od 0,85 do 2,2 m z opcją M+ do 2,7m lub do 3m.

Szybki kontakt

    Zapisz się na Newsletter