Taropak 2012

Szanowni Państwo!
Pragniemy zaprosić do odwiedzenia naszego stoiska wystawowego numer 55 w pawilonie 3 na targach TAROPAK w Poznaniu w dniach 8-11 październik 2012r.

Jako jedni z wystawców zaprezentujemy asortyment produkowanych przez nas maszyn pakujących.

Wśród prezentowanego parku maszynowego pojawią się następujące typy maszyn:

półautomatyczne linie pakujące w folię termokurczliwą
automatyczne linie pakujące w folię termokurczliwą
automatyczne linie pakujące w opakowania kartonowe
tunele obkurczające
zautomatyzowane owijarki palet ze wstępnym rozciągiem do 300%
kartoniarka
robot paletyzujący
Warto wiedzieć…

DYNAMICZNY ROZWÓJ BRANŻY OPAKOWANIOWEJ I LOGISTYKI

Od prawie dwudziestu lat Polska jest jednym z największych rynków opakowań w Europie. Przemysł opakowaniowy wyposażony jest w nowoczesne środki produkcji i wykorzystuje najnowsze technologie, na co mają wpływ m.in. przyznawane fundusze unijne. Dzięki temu polski rynek opakowań bardzo dynamicznie się rozwija. Ogólny tonaż produkowanych opakowań wzrósł z 1,3 mln ton w 1998 r. do 4,1 mln ton w 2010 roku, osiągając ponad trzystu procentową dynamikę wzrostu. Kolejne lata również charakteryzowały tendencje rozwojowe, co sprzyjało rozbudowie i unowocześnieniu potencjału produkcyjnego. Dzięki temu oferta zlokalizowanego w Polsce przemysłu opakowań jest w pełni konkurencyjną na rynkach zagranicznych. Aktualnie w Polsce na przemysł opakowań składa się ok. 7 tys. firm z tego 4,3 tys. liczących się na rynku. Wśród tej liczby ok. 2,3 tys. to producenci, ok. 1,2 tys. to firmy świadczące usługi opakowaniowe lub obsługujące przemysł opakowań oraz ok. 800 to firmy zajmujące się dystrybucją. W 2010 roku zużycie opakowań w Polsce per capita w ujęciu wartościowym wyniosło 157 euro. Aktualnie rynek opakowań w Polsce stanowi 1,3 % światowego rynku opakowań.

Pomyślne prognozy rozwoju rynku przekładają się na zwiększone zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania opakowaniowe i logistyczne w Polsce. Obie te branże znalazły swe odzwierciedlenie w silnej reprezentacji podczas targów TAROPAK w Poznaniu.

Źródło: http://www.taropak.pl/

Zapytanie ofertowe


    Szybki kontakt

      Zapisz się na Newsletter