Taropak 2006

18 września wystartował w Poznaniu Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki, czyli targi Taropak 2006. 25. edycja targów trwa do 20 września. Organizatorzy podjęli decyzję o zmianie turnusu: od tego roku targi będą się odbywały w cyklu dwuletnim – następna edycja dopiero w 2008 roku.

Jako jedni z wystawców zaprezentowaliśmy pełny asortyment produkowanych przez nas maszyn pakujących.

Wśród prezentowanego parku maszynowego pojawiły się następujące typy maszyn:

półautomatyczne linie pakujące w folię termokurczliwą
automatyczne linie pakujące w folię termokurczliwą
tunele obkurczające
zautomatyzowane owijarki palet ze wstępnym rozciągiem do 300%
Warto wiedzieć…

Po raz pierwszy branża opakowań spotkała się z Poznaniu w 1973 roku. W targach tych wzięło udział 35 wystawców z 9 krajów europejskich. Tegoroczny TAROPAK to już niezwykle rozbudowany program wydarzeń i blisko 700 wystawców z 30 krajów z całego świata.
Opakowania – to branża, która jest dostawcą dóbr inwestycyjnych dla większości gałęzi przemysłu. Zdaniem ekspertów wzrost PKB o 1 punkt procentowy wywołuje wzrost popytu na opakowania o 2 punkty. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową prognozuje w najbliższych latach stały wzrost PKB w Polsce. Krajowa Izba Opakowań przewiduje, że do roku 2010 polski rynek opakowań będzie rósł w tempie 5-10 % rocznie, a jego wartość wzrośnie w tym czasie do 5-7 mld zł (obecnie przekracza 3 mld zł). Podczas gdy europejski rynek opakowań wzrośnie w tym samym czasie zaledwie o 3%.
Sprawne funkcjonowanie logistyki to efektywna realizacja założeń rozwojowych całego systemu gospodarczego. Według PAIiIZ Polska ze względu na swoje położenie, wykształconą kadrę i niskie koszty pracy ma szansę stać się kluczowym centrum dystrybucyjnym. Po roku 1995 branża ta odnotowuje niezwykle dynamiczny wzrost szczególnie w infrastrukturze magazynowej. W tym czasie przybyło przeszło 3 mln m² nowoczesnych magazynów w obiektach o powierzchni powyżej 1000 m². W roku 2004 całkowita wielkość powierzchni magazynowych w Polsce wynosiła 17,6 mln m². Rok 2005 był rekordowym rokiem dla tego sektora – wybudowano ok. 300 tys. m² nowych powierzchni magazynowych.

Źródło: http://www.taropak.pl/

Zapytanie ofertowe


    Szybki kontakt

      Zapisz się na Newsletter