Roboty do paletyzacji

Paletyzacja

Proces układania w odpowiedni sposób elementów na palecie i jednocześnie najczęściej zautomatyzowane działanie w trakcie produkcji to paletyzacja. Wykorzystanie robota przemysłowego jest bardzo istotne w tych firmach, gdzie liczy się powtarzalność produkcji, a także przenosi się ciężkie elementy – pozwala to znacznie usprawnić pracę i obniżyć jej koszty.

Roboty, które Państwu proponujemy, zostały dokładnie przygotowane do swojego zadania. Dzięki temu projektantom oraz inżynierom udało się stworzyć rozwiązania wydajne, funkcjonalne, proste w obsłudze oraz uwzględniające potrzeby wielu sektorów. Dla firm, dla których paletyzacja jest jednym z kluczowych etapów przygotowywania oferty, pozwalającym na organizację sprawnej dystrybucji oraz efektywnej sprzedaży, nasze urządzenia okażą się niezwykle istotnym elementem wyposażenia hali produkcyjnej.

W swojej ofercie posiadamy nowoczesne roboty umożliwiające odpowiednie ustawianie produktów w zaprogramowanej wcześniej sekwencji. Paletyzacja z wykorzystaniem tych maszyn przebiega o wiele szybciej i efektywniej, niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnych urządzeń. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie w wielu fabrykach na całym świecie, co jest potwierdzeniem jego opłacalności i funkcjonalności. Może pracować nawet w trudnych warunkach, np. w wysokiej temperaturze, co świadczy o długotrwałym działaniu.

Możliwość dostosowania parametrów i funkcjonalności maszyn sprawia, że proces paletyzacji zostaje przeprowadzony zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. Jesteśmy więc całkowicie przekonani, że w naszej ofercie odnajdą Państwo rozwiązania, które sprostają nawet najbardziej specjalistycznym oczekiwaniom.

Zalety

Zrobotyzowany proces paletyzacji wspomagany przez zaawansowane technologicznie maszyny to przede wszystkim:

precyzyjnie wykonywane, zaprogramowane sekwencje ruchów,
zniwelowanie problemów ze zniszczonymi w trakcie transportu wewnętrznego opakowaniami,
możliwość eksploatacji linii produkcyjnej przez całą dobę, również w niesprzyjających warunkach,
prosty w obsłudze system sterowania z zaimplementowaną funkcją diagnostyki pracy,
polepszenie wydajności oraz uelastycznienie wszystkich procesów produkcyjnych,
podniesienie poziomu bezpieczeństwa w obrębie linii technologicznej.

Robot IRB460
Robot IRB660

 

Robot do paletyzacji IRB 460

Dane techniczne:

Zasilanie: 3×400 V, 50/60 Hz
Moc zainstalowana: 2,2 kW
Waga: ~1200 kg
Zasięg: 2,4 m
Liczba osi: 4
Powtarzalność pozycjonowania: +/- 0,03 mm
Wydajność: do 30 cykli/min
Udźwig: do 110 kg
Temperatura pracy: 0 do 40°C
Sterowanie: Mikroprocesorowy układ sterowania z diagnostyką pracy, interfejsem człowiek-maszyna HMI panel dotykowy typu TOUCH PANEL
Serwis: producenta

 

Robot do paletyzacji IRB 660

Dane techniczne:

Zasilanie: 3×400 V, 50/60 Hz
Moc zainstalowana: 3,2 kW
Waga: ~1650 kg
Zasięg: 3,15 m
Liczba osi: 4
Powtarzalność pozycjonowania: +/- 0,03 mm
Wydajność: do 30 cykli/min
Udźwig: do 180 kg
Temperatura pracy: 0 do 40°C
Sterowanie: Mikroprocesorowy układ sterowania z diagnostyką pracy, interfejsem człowiek-maszyna HMI panel dotykowy typu TOUCH PANEL
Automatyczny układ odcinania i dociskania folii: Tak
Serwis: producenta