Roboty do paletyzacji

Robot IRB660

OPIS PRODUKTU

Robot IRB 660 przeznaczony jest w głównej mierze do paletyzacji produktów. Posiada udźwig o masie do 250kg, mając jednocześnie zasięg ramienia równy 3,15m. Jest on jednocześnie bardzo dynamiczny. Podczas pracy Robot IRB 660 może jednocześnie obsługiwać w danym cylku kilka stanowisk. Paletyzacja pozwala nam w pełni zautomatyzować końcowy proces pakowania produktów, to znaczy zaoszczędzić czas, wyeliminować błędy, które może wywoływać czynnik ludzki oraz zwiększyć wydajność, co w perspektywie czasu w efekcie przekłada się na większy zysk. Nasza firma wykonując i oferując proces paletyzacji często wykorzystuje tego robota, kiedy wymagana jest obsługa kilku stanowisk jednocześnie, np. odebranie spozycjonowanych produktów, ułożenie ich na palecie, pobranie oraz ułożenie przekładki oraz odebranie produktów z innych gniazd produkcyjnych. Odpowiednia konstrukcja oraz dobranie chwytaka do robota pozwala nam na paletyzację produktów takich jak np. worki, pakiety zbiorcze, czy pudełka kartonowe. Ogromną zaletą robotów jest fakt, że w porównaniu do klasycznych urządzeń, są bardziej zwrotne oraz zajmują mniejszą przestrzeń.

PALETYZACJA

Paletyzacja produktów, czyli ułożenie ich na palecie w określony sposób, jest jedną z obecnie wykorzystywanych form robotyzacji linii przemysłowych w wielu fabrykach na świecie. W porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami paletyzującymi, stanowiska zrobotyzowane zajmują znacznie mniej miejsca, dając jednocześnie możliwość szybkiej i łatwej zmiany asortymentu produktów. Idea zrobotyzowanych systemów paletyzacji polega na pobraniu przez robota wyposażonego w głowicę manipulacyjną z jednej bądź kilku linii produkcyjnych, produktów i odstawieniu ich według dowolnie zaprogramowanej sekwencji na paletach. W zależności od przyjętej konfiguracji stanowiska robot jest w stanie pobierać palety oraz obsługiwać magazyn przekładek.

Zalety zrobotyzowanej paletyzacji:

  • zwiększenie wydajności
  • zmniejszenie kosztów
  • ograniczenie do minimum ryzyka uszkodzenia opakowań podczas ich przenoszenia
  • zwiększenie elastyczności produkcji i dostępności linii produkcyjnej do 24 h/dobę
  • możliwość jednoczesnej obsługi kilku linii
  • zmniejszenie zagrożenia dla zdrowia pracowników
  • możliwość pracy w trudnych warunkach np. przy niskich temperaturach, wysokim zapyleniu itp.
  • wygodna zmiana formatu pakowania
SYSTEM STEROWANIA

Nowoczesny interfejs HMI (Human Machine Interface) człowiek – maszyna w skład, którego wchodzi TOUCH PANEL o przekątnej 5,7″ cala zapewnia operatorowi optymalne możliwości sterowania maszyną. Zastosowanie panelu pozwoliło osiągnąć zwartą i funkcjonalną całość. W zaimplementowanej wizualizacji zrezygnowano z opisów tekstowych na rzecz przejrzystych ikon i rysunków odpowiadających funkcjom spełnianym przez dane komponenty wizualizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator w sposób organoleptyczny poznaje i uczy się sterowania maszyną. W skład wizualizacji wchodzą ekrany umożliwiające zadawanie wartości poszczególnym parametrom (np. prędkość paletyzacji, wybór programu paletyzacji itp.) jak również ekrany zwracające informacje o maszynie np. zdarzenia, alarmy, statusy, itp.

FILMY
Paletyzacja karton

PARAMETRY TECHNICZNE
IRB660

Zasilanie: 3×400 V, 50/60 Hz
Moc zainstalowana: 3,2 kW
Waga: ~1650 kg
Zasięg: 3,15 m
Liczba osi: 4
Powtarzalność pozycjonowania: +/- 0,03 mm
Wydajność: do 30 cykli/min
Udźwig: do 180 kg
Temperatura pracy: 0 do 40°C
Sterowanie: Mikroprocesorowy układ sterowania z diagnostyką pracy, interfejsem człowiek-maszyna HMI panel dotykowy typu TOUCH PANEL
Automatyczny układ odcinania i dociskania folii: Tak
Serwis: producenta

 

Formularz Kontaktowy

    wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych