Roboty do paletyzacji

Robot IRB460

OPIS PRODUKTU

IRB 460 – to dokładny i szybki czteroosiowy robot wykorzystywany w procesach paletyzacji. Przy zasięgu ramienia do 2,4 m jego udźwig wynosi do 110kg. Podczas pełnego obciążeniu robot może wykonać aż do 2190 cykli na godzinę, co świadczy o jego wysokiej wydajności. IRB 460 stanowi dobre rozwiązanie w paletyzacji worków, a także innych produktów na końcach linii produkcyjnych. PALETYZACJA Paletyzacja produktów, czyli ułożenie ich na palecie w określony sposób, jest jedną z obecnie wykorzystywanych form robotyzacji linii przemysłowych w wielu fabrykach na świecie. W porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami paletyzującymi, stanowiska zrobotyzowane zajmują znacznie mniej miejsca, dając jednocześnie możliwość szybkiej i łatwej zmiany asortymentu produktów. Idea zrobotyzowanych systemów paletyzacji polega na pobraniu przez robota wyposażonego w głowicę manipulacyjną z jednej bądź kilku linii produkcyjnych, produktów i odstawieniu ich według dowolnie zaprogramowanej sekwencji na paletach. W zależności od przyjętej konfiguracji stanowiska robot jest w stanie pobierać palety oraz obsługiwać magazyn przekładek.

Zalety zrobotyzowanej paletyzacji:
  • zwiększenie wydajności
  • zmniejszenie kosztów
  • ograniczenie do minimum ryzyka uszkodzenia opakowań podczas ich przenoszenia
  • zwiększenie elastyczności produkcji i dostępności linii produkcyjnej do 24 h/dobę
  • możliwość jednoczesnej obsługi kilku linii
  • zmniejszenie zagrożenia dla zdrowia pracowników
  • możliwość pracy w trudnych warunkach np. przy niskich temperaturach, wysokim zapyleniu itp.
  • wygodna zmiana formatu pakowania
SYSTEM STEROWANIA

Nowoczesny interfejs HMI (Human Machine Interface) człowiek – maszyna w skład, którego wchodzi TOUCH PANEL o przekątnej 5,7″ cala zapewnia operatorowi optymalne możliwości sterowania maszyną. Zastosowanie panelu pozwoliło osiągnąć zwartą i funkcjonalną całość. W zaimplementowanej wizualizacji zrezygnowano z opisów tekstowych na rzecz przejrzystych ikon i rysunków odpowiadających funkcjom spełnianym przez dane komponenty wizualizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator w sposób organoleptyczny poznaje i uczy się sterowania maszyną. W skład wizualizacji wchodzą ekrany umożliwiające zadawanie wartości poszczególnym parametrom (np. prędkość paletyzacji, wybór programu paletyzacji itp.) jak również ekrany zwracające informacje o maszynie np. zdarzenia, alarmy, statusy, itp.

FILMY
IRB460

PARAMETRY TECHNICZNE
IRB460

Zasilanie: 3×400 V, 50/60 Hz
Moc zainstalowana: 2,2 kW
Waga: ~1200 kg
Zasięg: 2,4 m
Liczba osi: 4
Powtarzalność pozycjonowania: +/- 0,03 mm
Wydajność: do 30 cykli/min
Udźwig: do 110 kg
Temperatura pracy: 0 do 40°C
Sterowanie: Mikroprocesorowy układ sterowania z diagnostyką pracy, interfejsem człowiek-maszyna HMI panel dotykowy typu TOUCH PANEL
Serwis: producenta

Formularz Kontaktowy

    wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych