Roboty do pakowania

Robot IRB 260

OPIS PRODUKTU

Robot IRB 260 doskonale sprawdza się w automatycznych stanowiskach pakowania. Konstrukcja urządzenia pozwala na osiąganie dobrych rezultatów dla parametrów takich jak zasięg i udźwig. Robot jest elastyczny, a także niewielki gabarytowo co pozwala na jego ergonomiczną oraz efektywną pracę w miejscach, gdzie nie mamy zbyt wiele dostępnej przestrzeni wygospodarowanej dla jego pracy. Charakteryzuje się również wysoką dynamiką ruchu, co pozawala na szybkie powtarzanie zaprogramowanych cykli. Może przenosić ładunki o masie do 30kg. Robot IRB 260 jest gwarancją dokładności oraz precyzji w działaniu. Dzięki swoim cechom robot znacznie usprawnia oraz pozwala zwiększyć wydajność w automatycznych procesach pakowania, co w dużej mierze wpływa na szybkość oraz sprawność jego przebiegu. Zrobotyzowane linie pakowania wyposażone w robota IRB 260 w połączeniu z profesjonalnym podejście naszej firmy są gwarancją satysfakcji na długie lata.

Niezawodny – wysoki stopień wykorzystania produkcyjnego Konstrukcja modelu IRB 260 wzorowana jest na najpopularniejszym w świecie robocie przemysłowym IRB 2400, który już w ponad 14 tysiącach egzemplarzy zainstalowany został w różnych miejscach w świecie.

Szybki – krótkie czasy cyklu Zoptymalizowana konstrukcja dla potrzeb pakowania w połączeniu z unikalną, opracowaną przez ABB techniką sterowania ruchem zapewniają krótkie czasy cyklu pakowania.

Dokładny – wysoka jakość wszystkich części Jest to najdokładniejszy robot w swojej klasie, co w połączeniu z bardzo skuteczną funkcją nadążania za przenośnikiem gwarantuje wysoką jakość pracy przy pobieraniu i odkładaniu produktów, zarówno nieruchomych, jak i będących w ruchu.

Solidny – maksymalne wykorzystanie Robot zoptymalizowany do pakowania, efektywnie łączący kompaktową budowę z dużą szybkością działania przy przenoszeniu ładunków o wadze do 30 kg.

Wytrzymały – do zastosowań w trudnych warunkach produkcyjnych Trwały, do pracy w trudnych warunkach – IP67.

Uniwersalny – łatwa integracja w środowisku pracy i wysoka sprawność produkcyjna Jest to robot o niewielkim ciężarze i wysokości, mieszczący się z łatwością w kompaktowej maszynie pakującej. Z uwagi na zoptymalizowanie jego przestrzeni roboczej z punktu widzenia potrzeb pakowania – jest to idealny wybór do zastosowań w zrobotyzowanym pakowaniu. Robot dostarczany jest od razu z wbudowanym okablowaniem pneumatycznym i sygnałowym, doprowadzonymi aż do chwytaka. Dzięki nakładce programowej ABB PickMasterTM łatwa jest zarówno mechaniczna integracja tego robota w stanowisku jak i jego programowanie.

PARAMETRY TECHNICZNE

Robot przemysłowy IRB 260 – dane techniczne Dane techniczne:

Udźwig 30 kg
Liczba osi 4
Ruchy osi Zakres ruchu Maksymalna prędkość
1. Obrót kolumny +180° to -180° 153°/s
2. Ramię dolne +85° to -28° 175°/s
3. Ramię górne +119° to -17° 153°/s
4. Obrót tarczki +400° to -400° 342°/s

 

 

 

Formularz Kontaktowy

    wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych